Mehmet Şimşek, yatırımcı toplantılarına katılmak için Londra’ya gitti

AA

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından göreve gelen ekonomi yönetimi, her platformda Türkiye’nin ekonomik programını ve gelinen aşamayı anlatarak ülkenin şartlarının iyileşmesi için çaba sarf ediyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de bu amaç doğrultusunda yurt dışındaki yatırımcı toplantılarını İngiltere’nin başkenti Londra ile sürdürüyor.

Şimşek, Ekim 2023’teki ziyaretinin ardından yeniden Londra’da yatırımcı toplantılarına katılacak.

Temaslar cuma günü tamamlanacak

Şimşek’in bugün başlayacak Londra temasları, cuma gününe kadar devam edecek.

Yüzlerce yatırımcıyla buluşacak

Yatırım bankaları JP Morgan, Deutsche Bank ve Dome Group tarafından organize edilen toplantılar kapsamında Şimşek, yüzlerce yatırımcıyla buluşacak.

Yatırım fonları ile görüşecek

Şimşek, toplantılarda portföy yatırımcıları, başlıca küresel yatırım fonları ve kredi derecelendirme kuruluşları ile bir araya gelecek.

Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri anlatacak

Ayrıca dünyanın önde gelen düşünce kuruluşlarından olan Chatham House’un Londra Konferansı’na katılıp, buradaki üst düzey katılımcılara Türkiye ekonomisindeki son dönem gelişmeleri ve ekonomi programını dile getirecek.

Bakan Şimşek’in yurt dışı temasları

Bakan Şimşek, göreve geldiği günden bu yana Avrupa, Orta Doğu ve ABD’de yatırımcı toplantılarına katılarak, Türkiye’nin ekonomik programını ve yatırım fırsatlarını anlatıyor.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir